Вашківецька міська громада
Вижницький район, Чернівецька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Громадське обговорення

Дата: 04.07.2024 10:50
Кількість переглядів: 43

 

 

1. Найменування організатора громадського обговорення – Вашківецька міська рада 

2. Ініціатор громадського обговорення – Вашківецька міська рада

3. Мета: врахування думки жителів Вашківецької міської ради щодо реорганізації, ліквідації закладів освіти  Вашківецької міської ради.

           

            Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

            І. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

            ІІ. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

            ІІІ. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

            IV. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

            Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

            Згідно з Конституцією України (ст. 143):

            «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

           

 

             Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  (ст. 26):

            «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

            Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів.

            Значна видаткова частина бюджету Вашківецької міської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Середня наповнюваність класів у закладах освіти становить 18,5 учнів, а для мінімального розрахунку отримання освітньої субвенції на 2024 рік відповідно до даних МОН — розрахункова наповнюваність класів  16 учнів.

            Значною проблемою залишається утримання та належне функціонування шкіл із малою наповнюваністю учнів. Так, у філії Валівський заклад загальної середньої освіти І ступеня опорного закладу «Карапчівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів у 2023-2024 навчальному році навчалося 7 учнів вартість утримання одного учня даного закладу становить 142 167 тис. грн., у філії Волоцький ЗЗСО І ступеня у 2023-2024 навчалося 5 учнів, вартість утримання одного учня даного закладу становить 133,686 тис. грн.; при середньому показнику по закладавх загальної середньої освіти громади – 38 412 тис.грн. Такі затрати (які у 2-3 рази перевищують не лише вартість утримання учня у школах, де вона найнижча, а й середній показник по громаді) спрямовуються не на розвиток галузі чи забезпечення якості освіти, а виключно на оплату праці, але не включено утримання приміщення та сплату комунальних платежів.

            Окрім того, у школах з малою наповнюваністю учнів один учитель, як правило, викладає кілька навчальних предметів, а у класах, де менше 5-ти учнів організовано індивідуальне навчання, відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє соціалізації учнівської молоді, учні таких шкіл не беруть участь у міських олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях.

            Відповідно до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №6 зі змінами та доповненнями: «За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб».

               Єдиним оптимальним завданням у вирішенні проблеми малокомплектності шкіл є оптимізація мережі ОЗ «Карапчівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» та ОЗ «Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів», а саме, призупинення діяльності філій Валівський ЗЗСО І ступеня ОЗ «Карапчівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» та філії Волоцький ЗЗСО І ступеня ОЗ «Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів», у зв’язку з демографічною ситуацією.

            Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку із Російською збройною агресією проти України та із забороною масових зібрань пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: Україна, 59210, Чернівецька обл., Вижницький р-н, м. Вашківці, вул.Героїв Майдану, буд. 22 — Вашківецька міська рада, або Україна, 59210, Чернівецька обл., Вижницький  р-н, м. Вашківці, вул. Шевченка, буд.22 — відділ освіти,культури, молоді та спорту Вашківцької міської ради. Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

            До участі в обговоренні запрошуються мешканці Вашківецької міської територіальної громади у терміни з 01 липня 2024  по 01 липня 2025 року.

            5. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  Україна, 59210, Чернівецька обл., Вижницький    р-н, м. Вашківці, вул. Шевченка, буд.22 — відділ освіти, культури, молоді та спорту Вашківцької міської ради, e-mail: vashkivtsi.osvita@gmail.com

            6. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – ЛУЧАК Володимир Петрович  – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради. Контактна особа – Вірста Галина Георгіївна головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради.

            7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Вашківецької міської ради.

                                                                                       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь