ФОЛЬКЛОРНО-ЕНТНОГРАФІЧНОГО КОЛЕКТИВУ «БЕРЕГИНЯ» ВАШКІВЕЦЬКОГО МБНТД

Фольклорно-етнографічний колектив «БЕРЕГИНЯ» був створений у 2011 році. Засновником колективу є Хачман Л.Г., музичним керівником - Козьмик Ю.М. Учасниками колективу стали вчителі ЗНЗ, жителі м.Вашківці, пенсіонери та учні.

У репертуарі колективу: українські народні, обрядові, весільні та побутові пісні. Пісенний матеріал переважно місцевих авторів та буковинських народних пісень. З метою збереження традицій рідного краю, разом з учасниками колективу записує від старожилів міста пісні весільної обрядовості. Так, у репертуар колективу включено фрагменти весілля: «Заводини», «Пошиття віночка», «Похід з дарами»,

« Похід за вінчальними батьками», «Забирання молодої».

Колектив «БЕРЕГИНЯ», набув великої популярності серед жителів міста, району та за його межами. Протягом останніх років «Берегиня» - незмінний учасник Міжнародного фестивалю фольклору «Буковинські зустрічі» у м.Кимпулунг Молдовенеск Румунія та в Україні, був учасником Міжнародних фестивалів фольклору в Польщі. Учасник Міжнародного Гуцульського фестивалю, учасник Всеукраїнського свята декоративно ужиткового мистецтва «Рушники мого краю» у м.Андрушівка Житомирської обл. та інші.

Колектив приймає участь у проведенні масових заходах міста, району, області. Надає благодійні концерти у геріатричних центрах області. При МБНТД на базі колективу створено обрядову групу, яка приймає участь у проведенні урочистого обряду одруження.