Вашківецький художньо-меморіальний музей Георгія Гараса

Георгій Гарас (1901-1972) – художник–орнаменталіст, живописець за покликанням, писав портрети, пейзажі, натюрморти. Але особливо захоплювався вишивкою.  Усе своє життя присвятив збиранню барвистих народних вишивок рідного краю, аналізував, намагаючись зрозуміти саму душу буковинської орнаментики. Георгій Гарас створив більше 2 тисяч власних композицій.

Художньо-меморіальний музей розташований в родинному будинку художника. Одноповерховий дерев’яний, обмазаний глиною будинок загальною площею 60 кв.м, покритий черепицею. Це типова селянська хата, розділена сіньми і кухнею на дві половини. В лівій частині була світлиця, в правій – спальня. Тепер уся площа використовується як експозиція.

На музеї встановлено 2 меморіальні дошки:

- бронзова - «В цьому будинку з 1936 р. жив і працював Заслужений майстер народної творчості УРСР Георгій Олексійович Гарас (1901 – 1972)»

- стальна «Пам’ятник історії. Охороняється державою, пошкодження карається законом»

Музей розташований за адресою: м.Вашківці, вул.Гараса,6. Тел. 4-36-45.

28 Червня, 2006 р., 05:10
Завітайте до музею