НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР ВАШКІВЕЦЬКОГО МБНТД
Архівні дані про існування українського хору в м. Вашківці датуються ще 1934 роком. Відразу після війни був створений при РБК мішаний хор, керівниками якого деякий час були вчителі школи та спеціалісти - хормейстери м. Чернівці. Потім мішаний хор очолив художній керівник РБК, талановитий музикант і самодіяльний композитор Василь Михайлюк, після того як у 1960 році був відкритий новозбудований, один і кращих БК в області, на той час.
За декілька років, під час святкування 150 - Річчі від дня народження Т.Г.Шевченка у м. Києві, нашому мішаному хору - першому в області і одному з перших в Україні надати високе звання « самодіяльний народний хор», 1964 р.
За час свого існування народний хор приймав активну участь у всіх оглядах, конкурсах, фестивалях, творчих звітах, які проводились у місті, районі, області, Україні, за що нагороджувався обласними, республіканськими, всесоюзними Почесними грамотами та дипломи різного ступеня.
Народний хор являється неодноразовим лауреатом республіканських та всесоюзних фестивалів та творчих оглядів. У 1970-1977 рр. здобув Золоту медаль лауреата. В 1981 році прийняв участь у культурній програмі на ВДНГ у м. Києві. Неодноразово приймав участь в обласному та республіканському телетурнірі « Сонячні кларнети», де став переможцем.
До програми хору входять українські, буковинські та гуцульські пісні українських композиторів в обробці Леонтовича, Воробкевича, Кушніренка, Мамалиги.
В репертуарі хору постійно виконуються твори одного із його засновників - Василя Пилиповича Михайлюка.
При народному хорі, в репертуарі якого біля ЗО пісень, з його учасників діють жіноча і чоловіча вокальні групи, окремі виконавці солісти вокалісти.
З 2007 по 2011 роки хором керував О.Я Лупул. З вересня 2011 по червень 2014 р. керував Т.Д. Стінковий. З 2014 року по цей час керує хором Подольчук Юрій Миколайович
Хор постійно приймає участь в усіх масових заходах, що проводяться у місті, районі, області.
Жіноча група хору народного у 2012 році побувала з концертом у Польщі на міжнародному фестивалі « Буковинські зустрічі», а в 2014 році - на такому ж фестивалі у Румунії. В 2012 році хор зайняв третє місце на обласному огляді - конкурсі ім..С. Воробкевича.
До відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря було підготовлено програму:
1. Муз. Кос-Анатольського « Учитеся брати мої »
2. Мелодія Г.Гладкого « Заповіт»
3. Муз. Д.Крижанівського 2 Реве та стогне Дніпр широкий»
4. Муз. В. Осадчого « Шлях до Тараса »
5. « Зоре моя вечірня »
В 2017 році народний хор захистив звання народний. В серпні місяці хор прийняв участь у Гуцульському Міжнародному фестивалі в Коломия, де отримав почесне трете місце