Музей Маланки

19 грудня у місті Вашківці Вижницького району відбулося урочисте відкриття музею Маланки. Нині виставка включає в себе близько 30 костюмів традиційної вашківецької маланки, зокрема персонажів, які керують Маланкою – «Козак», «Вулан», «Бук-шандаря», не обійшлося і без головних персонажів – Маланки та українки. У музеї близько 200 фотографій починаючи з кінця ХІХ століття та до цього часу, 100 оригінальних традиційних масок, які виготовляються лише у Вашківцях. Їх презентували майстри з масок Василь Столяр, Олег Волощук та Микола Марчук. Також представлено куток троїстих музик. Є ексклюзивний костюм-маска висотою 3 метри, так звана Вашківецька багачка. За словами організаторів, всі експонати принесли жителі Вашківців, які впродовж тривалих років підтримують традицію маланкування та є активними учасниками Переберії.

Не обійшлося і без кутка для нагород привезених вашківецькими маланкарями з обласного фестивалю «Маланка-фест», що вже декілька років поспіль проходить у Чернівцях.