Вашківецька міська громада
Вижницький район, Чернівецька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МЕДИЦИНА

Фото без опису

Фото без опису

«Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем

У перший день кампанії «Лікар для кожної родини» 12 500 українців підписали договори із сімейними лікарями. Ще 26 тисяч зробили це наступного дня. Відтепер пацієнти реєструватимуться в єдиній системі «Електронне здоров’я», а лікарі, що підпишуть договори з пацієнтами, зароблятимуть в рази більше.

Фото без опису

Як підписати декларацію із сімейним лікарем

Від 2 квітня українці мають визначитися зі спеціалістом первинної ланки: педіатром, сімейним лікарем або терапевтом, і підписати з ним декларацію. Кампанія триватиме до 2020 року. Зробити це можна в будь-якій поліклініці, де є наліпка «Тут можна вибрати собі лікаря», незалежно від місця проживання й прописки. Усе, що потрібно — це паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який після реєстрації приходить код підтвердження.

У реєстратурі має бути спеціальний стенд з інформацією щодо сімейних лікарів поліклініки: досвідом роботи, освітою, категорією, адресою тощо. Пацієнт також спершу може прийти на прийом і лише потім вирішувати, чи підписувати декларацію з певним лікарем.

Підписання займає кілька хвилин: пацієнта реєструють у системі «Електронне здоров’я», відтак на мобільний телефон приходить повідомлення з кодом підтвердження. Потім потрібно підписати два примірники декларації, які лікар затверджує електронним підписом. Один примірник залишається в поліклініці, інший можна забрати в будь-який зручний час.

У МОЗі кажуть, що на початок квітня вже близько тисячі закладів підключилися до системи «Електронне здоров’я». «Це доволі багато. Щодо великих міст, наскільки я знаю, вже фактично скрізь вони є. Отже, вже можна обирати», — каже заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Водночас медичні заклади не мають права відмовляти пацієнтові в обслуговуванні, змушуючи підписати декларацію. У таких випадках Павло Ковтонюк радить звертатися до головного лікаря, в районне чи обласне Управління охорони здоров’я, або телефонувати на урядову лінію 15-45.

 

 

Фото без опису

Карапчів АЗПСМ

Герасимов Анатолій Васильович працює з 1983 року Лікар спеціаліст по ЗПСМ

Фото без опису

Замостя АЗПСМ 
Манюк Анатолій Танасійович працює з 1983 року  Лікар спеціаліст по ЗПСМ

 

Фото без описуВеклич Марина Іванівна. Лікар ЗПСМ Банилівської АЗПСМ

Фото без опису

Копчук Наталія Георгіївна працює з 1999 року, категорія вища " Педіатрія ", лікар ЗПСМ категорія - І

Фото без опису

Мамалига Інна Сергіївна працює з  2016 року. Лікар спеціаліст по ЗПСМ

Фото без опису

Матиміш Тетяна Василівна працює з 2004 року, категорія І

Фото без опису

Чебір Родіка Петрівна зав. АЗПСМ, працює з 1984 року, категорія вища, спеціальність "Терапія ", спеціалізація- лікар - спеціаліст по ЗПСМ

Фото без опису

Сташкевич Віктор Михайлович працює з 1995 року. Категорія лікаря ЗПСМ- І

 

Лікар і пацієнт

Записатися на прийом і зайняти електронну чергу можна декількома способами: особисто, телефоном, електронною поштою, в реєстратурі медичного закладу або через одну з восьми інформаційних систем, через які є доступ до «Електронного здоров’я».

Сімейний лікар може виїжджати до пацієнтів або консультувати телефоном. За наслідки свого рішення медик відповідатиме перед комісією з питань етики.

У випадку, якщо пацієнт не задоволений якістю роботи сімейного лікаря, йому не треба розривати договір. Достатньо підписати документ з іншим медиком, і система автоматично анулює попередній договір.

Кількість пацієнтів та гроші

За кожного пацієнта лікар отримуватиме компенсацію від держави. Цьогоріч базова ставка — 370 гривень за кожного пацієнта на рік. Сума мінятиметься залежно від вікової категорії пацієнтів: найбільша ставка за дітей до 5 років і літніх людей.

Кількість пацієнтів для кожного лікаря різна: для сімейного — 1 800, терапевта — 2 000, педіатра — 900. У деяких регіонах цей показник може бути дещо вищим. Наприклад, якщо в гірській місцевості сімейний лікар набрав 3 200 пацієнтів, Національна служба здоров’я виділить гроші на кожного з них, водночас лікареві в центрі Києва НСЗУ заплатить за 1800 пацієнтів, а решту в разі необхідності він вестиме власним коштом.

Уже в липні сімейні лікарі, які підпишуть декларації з пацієнтами, отримають перші гроші від Національної служби здоров’я — дванадцяту частину від базової суми щомісяця. Міністерство охорони здоров’я пізніше обіцяє роз’яснити, як нараховуватимуться гроші, якщо пацієнт змінить сімейного лікаря всередині місяця.

 

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 

 

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь