Вашківецький ДНЗ№1

Дата: 19.01.2018 09:12

Колядує вся родина!

Моя крилата пісне – Буковино!

Зеленоока матінко моя!

Для тебе буду жити в цьому світі

В моєму серці ти навік одна.

(Л. Михайлюк)

Сьогодні відбувається повернення до історії народу, рідного краю, до традиційної обрядовості, фолькльорного та етнографічного багатства. Ми, працюючи у Вашківецькому закладі дошкільної освіти №1, поставили перед собою мету : ознайомлювати дітей із Буковинським краєм, рідним містом Вашківці, його звичаями і традиціями.

Відновити той рясний цвіт, який колись процвітав, навчити дітей розуміти красу всього, що створено людським розумом, серцем, руками – основне завдання педагогів-дошкільників.

Багаті наші Вашківці своїми звичаями і обрядами, а особливо святкуванням Різдвяних свят, Святого Василя, Маланки.  Вашківецьке маланкування відоме на всю Буковину. З діда-прадіда, з покоління в покоління передається цей стародавній обряд. Щороку у нашому дошкільному  закладі відбувається святкове дійство «Вашківецька Маланка», в якому беруть участь всі вихованці нашого закладу. Ось і цього року 17 січня у дошкільному закладі спільно з дітьми усіх груп відсвяткували  Різдвяні свята. Діти були одягнені в українські і гуцульські костюми, а діти старших груп переодягнулися у костюми народних героїв: Козака, Маланки, Українки,  ведмедів, цигана і циганки, лікарів і інших. Хлопчик Василь водив «Козу».

Батьки з задоволенням шили костюми, які самостійно виготовляли, беручи за зразок бабусині і прабабусині речі. Багато уваги приділяємо творчості дітей. Діти з раннього дитинства вчаться перевтілюватися в різноманітних героїв, діяти відповідно вибраного образу.

На святі кожна група колядувала іншу коляду, а всі разом колядували: « Нова радість стала» і « Добрий вечір, тобі», « Допомагай Біг».  Діти грали в цікаві народні ігри, посівали, бажали всім добра, щастя, гарного врожаю.

Роль господарів свята виконували вихователі: Антемюк Юлія Вікторівна і Калинчук Юлія Володимирівна. Вони запрошували дітей до своєї оселі, просили їх заколядувати, невимушено розповідали про значення, походження і святкування Різдвяних свят, особливості їхнього святкування у нашій місцевості.

Діти сиділи за  святковими столами, на яких не бракувало ласощів, якими вони пригощалися і які приготували для них батьки.

Вважаємо, що діти від самого народження повинні «купатися» в рідній народній стихії  і, засвоюючи духовно – культурні традиції народу, поступово йти до пізнання  і розуміння загальнолюдського. Яскраві враження від святкування народних традицій, звичаїв, запам’ятовуються  дітям на все життя.

Дитячі враження – це дуже сильні враження. І коли вихователь зуміє посіяти хоч одне зерно доброти, любові до України, рідної хати, родини, всього того, що характеризує нашу націю, то у таких людей і такої нації велике майбутнє.

( Завідувач Вашківецького  ЗДО №1

Вінничук О. М.)