ІІ сесія з розробки стратегії розвитку Вашківецької громади

Дата: 24.07.2018 07:58

23 липня відбулось ІІ засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Вашківецької ОТГ Вижницького району. Вчорашньому засіданню передувала вже певна робота, зокрема опитування місцевого активу, відповідальних осіб з різних сфер та бізнесменів громади. Олексій Грушко, радник з регіонального розвитку Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), презентував варіант стратегічних та операційних цілей громади, які розроблені на основі попередньої діяльності робочої групи, заповнених анкетах і обговоренні.

В засіданні робочої групи активну участь взяло й керівництво громади – Микола Перч, голова ОТГ та Андрій Приймак, заст. голови. Зокрема останній вказав на необхідність уточнити стратегічну ціль розвитку громади: «Думаю, що варто у стратегії дати фокус на дрібному, сімейному господарстві та розвитку кооперації між нашими мешканцями». В ході засідання виникали вчергове розмови про невикористані і невраховані можливості розвитку громади: «На вашій території багато ставків і водних ресурсів, тож варто їх паспортизувати і перевести з «сірої зони», що дасть додатковий дохід в бюджет. Також у вас відчутний потенціал велотуризму, зважаючи на ландшафт. Але, щоб велосипедисти були зацікавлені подорожувати вашою громадою, варто створити хоча б мінімальні умови - залучити фахівців і розробити маршрути, їх позначити й т.д.», - зазначив Олексій Грушко, радник Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми U-LEAD та Мінрегіону. На завершення учасники робочої групи отримали «домашню роботу» до наступного засідання – розробити технічні завдання до кожної цілі, що визначені в стратегії розвитку. Технічні завдання вже є конкретним дороговказом, що громада робитиме для досягнення тієї чи іншої цілі.