Вашківчани відзначили потрійне свято

Дата: 14.10.2018 20:50

Фото без описуФото без опису

Рівно 115 років тому у Вашківцях було створене одне з перших на Буковині товариство "Січ". Його засновниками стали вчителі місцевої школи, серед яких кошовим обрали Осипа Безпалка, осаулком Юрія Лесана та писарем Івана Брусака.
     У неділю, о 8 годині ранку, парох Купчанко правив молебень за новостворене товариство і освячував прапор, пізніше громадське об'єднання, як прообраз запорізького козацтва і прототип української повстанської армії, нарахувало біля 400 чоловік - порядних і сміливих, самовідданих і чесних, спортивно загартованих і добре навчених пожежної справи.

14 жовтня, у Вашківцях відзначили 115 річницю від дня заснування "Січі", українського козацтва та День захисника України. З цієї нагоди тут відбулося велелюдне свято з театралізованим дійством. Козаки на конях з прапорами України, міста Вашківці, а також прапором Вашківецької "Січі" очолювали колону.
    Слідом за вершниками, на бричці, разом з малими козачатами, вітав жителів та гостей міста Микола Перч.

Учасники колони поклали квіти до хреста Вашківецької Січі на Горішній толоці.
   Офіційну частину свята відкрив голова Вашківецької ОТГ Перч М.П. Право підняти Державний прапор та прапор міста надалося почесним громадянинам міста Сащуку О.М., Сірецькому О.І., Мельничук Т.С, Варус І.І.
В урочистостях взяли участь почесні гості: керуючий справами Чернівецької обласної ради Борець Микола Ярославович, заступник голови Вижницької районної ради Вірста Сергій Дмитрович, голова Мамаївської ОТГ Наталія Михайлівна Катрюк, які приєдналися до привітань та були активними учасниками святкування.

У концертній програмі взяли участь чоловіча капела викладачів ЧНУ ім.Ю.Федьковича «Дзвін» керівник Любомир Равлюк, духовий оркестр м.Чернівці, народний фольклорний аматорський колектив центрального Палацу культури м.Чернівці «Козацька берегиня» керівник Г.символічне свято Коваль, колектив художньої самодіяльності ГлибоцькоЇ ОТГ, народний чоловічий хор «Лужанські козаки» Мамаївської ОТГ, народний фольклорний колектив с.Залуччя, вокально-інструментальний ансамбль «Буковина» адміністратор С.Кузнєцов та колективи художньої самодіяльності Вашківецької ОТГ.
   Гостей свята пригощали традиційним козацьким кулішем та різною смакотою.
   Довго лунали у Вашківцях над Черемошем пісні про стрілецьку славу, заспокоюючи організаторів, бо свято таки вдалося, навчило, віриться, хоч трохи більше любити волю, Україну, товариську єдність, які зміцнять нашу душу.