Звучи, рідна мово!

Дата: 12.11.2018 12:21

Головне завдання вчителя – навчити дитину, зацікавити тим чи іншим матеріалом, пояснити незрозуміле, пробудити інтерес до невідомого. Саме над цим і працюють вчителі української мови та літератури НВК «Вашківецька гімназія ім. І.Бажанського».

Уже традиційно, згідно з планом роботи на 2018-2019 н.р., у навчальному закладі було проведено тиждень української мови. Мета проведення Тижня полягала в підвищенні мовної культури гімназистів, прищепленні любові до рідної мови, збагаченні словникового запасу, розширенні творчих можливостей учнів та виявленні обдарованих дітей.

Тиждень розпочався з урочистої лінійки, під час якої учнів було ознайомлено з планом роботи. Упродовж  тижня було проведено такі заходи:

• виставка літератури «Цвіти, рідна мово!»;
  • відеоролик про українську мову;
  • гра «Наша мова соловїна»;
  • лінгвістичний тренінг «Словникова скринька»;
  • мовознавча світлиця «Слово до слова – зложиться мова»;
  • інтелектуальний конкурс «Юні знавці рідної мови»;
  • відеопрезентація про глибинні витоки української мови та про мовний Закон України.

9 листопада, у День преподобного Нестора, гімназисти 8 та 10 класів

долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України». Згодом  у закладі було проведено I етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, під час якого учні мали змогу перевірити свої знання з фонетики, орфоепії, орфографії, лексикології, фразеології, морфології, синтаксису.

Виходячи з вищезазначеного, хочу сказати, що гімназисти отримали

багато цікавої та нової інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати творчі здібності, за що їм і їхнім вчителям Гуйванюк Л.М., Проскурняк Н.Г., Стренадко М.М. велика вдячність.

Інформацію підготувала Стренадко М.М.