День рідної мови в гімназії

Дата: 21.02.2019 09:54

Рідна мова – це мова батька, мами, мова народу. Це одне з найцінніших скарбів, які залишили наші попередники. Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як улюблений символ  українців, зіставляють зі співом солов’я, тому що лине вона, як ніжна пісня соловейка.

21 лютого в гімназії відзначили Міжнародний день рідної  мови. У програмі святкування Дня мови проведено ряд цікавих заходів. Розпочали урочистості десятикласники, які виступили з інформацією на тему «Слово до слова – зложиться мова». Учні розповіли про походження Міжнародного дня рідної мови, цитували крилаті вислови, прислівя та приказки про слово, пригадали про статтю 10 Конституції України, декламували вірші, ознайомили присутніх про поетів, які писали про рідну мову. Наприкінці виступів діти подарували вчителям сердечка зі словами «Мова наша – серце наше».

Продовжили урочистості учителі-предметники та класоводи, які провели тематичні бесіди, години спілкування про рідну мову.

Наступний етап святкування – сюрприз для учителів: добірка слів «Наголошуймо правильно!». Працівники закладу змогли перевірити проблемні випадки наголошення слів, запропонованих учням при складанні ЗНО. А ще учні та вчителі закладу переглянули виставку «Про роль слова в житті людини».

Ми щасливі, що живемо в Україні, спілкуємося рідною мовою, навчаємося в рідній гімназії. Тож любімо, шануймо, бережімо рідну мову – наш найцінніший духовний скарб. Розмовляймо українською не як-небудь, а правильно. Дбаймо,

Щоб рідна мова завжди звучала
       Без горя, смутку і сльози.
       Щоб українці пам'ятали:
      "Чиїх батьків вони, чиї сини!"

Інформацію підготувала Стренадко М.М.