Володимир Івасюк. Його пісня буде завжди поміж нас
Йому призналась музика в коханні,
А лиш кохання музики сильніш.
Зійшла одна зоря їх щастя рання,
Земної понад пісню не зустрів миліш.
4 березня Володимиру Івасюкові виповнилося б 70 років. Український композитор-виконавець, поет, Герой України. Один із основоположників української естрадної музики.
Учні 6 класу НВК «Вашківецька гімназія ім. І. Бажанського» підготували та провели засідання творчої групи з українознавства «Калинові обереги» до Дня народження В.Івасюка. На початку зустрічі з вступним словом виступила Наталія Михайлівна Хачман, завідуюча дитячою міською бібліотекою. Вона продемонструвала виставку книг, журналів, спогадів, фото про людину- легенду, яка любила рідний край і пісню понад усе на світі. Цікаві та змістовні розповіді, презентації підготували учні, які виступили в ролі юних науковців - дослідників. Про дитинство малого Володі розповіла Марія Вірста. З повідомлення присутні дізналися про те, що хлопець проявляв неабиякі нахили гри на скрипці. Його запрошували грати на оглядах художньої самодіяльності. За свій чудовий виступ отримав від земляків подарунок – гарну німецьку скрипку. Савчук Богдан та Стрілецька Антоніна доповіли про те, що в 1971 році в Карпатах був знятий фільм «Червона рута», у якому брали участь С.Ротару, В.Зінкевич, Н.Яремчук, ансамблі «Смерічка» і «Росинка». Учні наголосили на тому, що це був перший український фільм. Цього ж року в передачі «Алло, ми шукаємо таланти!» звучить Володина пісня «Водограй»; «Червона рута» стає піснею року. Учні захоплено розповідають про митця нашого краю. Христина Орчук ознайомила присутніх про львівський період у житті Володимира. Розширюється коло мистецьких знайомств…
Трагічний день 18 травня 1979 року. Тіло В.Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховецького лісу недалеко від Львова.
Спасибі, друже, за любов жагучу
До рідної вкраїнської землі,
Повік твою «Червону руту»
Співати будуть солов’ї.
Творчість Володимира Івасюка – невід’ємна складова української культури. Він є героєм у створенні нової української народної пісні, символом доброти та щедрої співучої душі. Сьогодні даємо обіцянку: пам’ятати будемо Твоє ім’я, чарівну пісню, яка буде поруч у нашому житті завжди.
Проскурняк Н.Г., заступник директора з виховної роботи, учитель українознавства