До Дня людей з інвалідністю – не будьмо байдужими

Дата: 02.12.2019 21:37

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний День людей з інвалідністю. Звичайно цей день не можна назвати святковим, його проведення спрямоване на привернення уваги до проблем цієї категорії громадян, захист їх прав, повноцінної участі в житті суспільства.  Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

У Вижницькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області обліковується 208 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, з яких 103 - особи з інвалідністю. Законодавство гарантує зазначеній категорії громадян страхові виплати, що здійснюються Фондом соціального страхування України, та забезпечення рядом медико-соціальних послуг.

Відповідно до статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року №1105-XIV, у разі настання страхового випадку, на підставі акту розслідування нещасного випадку або акту розслідування професійного захворювання (отруєння), Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право (в тому числі особам з інвалідністю) страхові виплати, які складаються з:

1) страхової виплати втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності;

2) страхової виплати в установлених випадках одноразової допомоги потерпілому (членам його сім’ї та особам, які перебували на утриманні померлого);

3) страхової виплати дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;

4) страхових витрат на медичну та соціальну допомогу.

Особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання мають право на такі соціальні послуги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України: лікування в закладах охорони здоров’я, медичну реабілітацію, протезування та забезпечення технічними засобами реабілітації, зубопротезування, очне протезування, забезпечення слуховими апаратами, спеціальний медичний догляд, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, санаторно-курортне лікування, забезпечення спеціальними засобами пересування, гігієнічними виробами, додатковим харчуванням, якщо потреба в цих соціальних послугах визначена медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) та лікарсько-консультативною комісією (ЛКК) закладу охорони здоров’я.

Для людей, на долю яких випали випробування, підтримка є особливо важливою, і не тільки фінансова.  Ці люди - потерпілі на виробництві, якими Фонд соціального страхування опікується вже багато років. Працівники Вижницького відділення управління постійно залучають осіб з інвалідністю до громадських заходів, організовують їх участь у спартакіадах, влаштовують для них круглі столи, відвідують їх за місцем проживання.

І кожен з нас може надавати посильну допомогу людям, які з тих чи інших причин стали заручниками обставин і не можуть повноцінно себе реалізовувати через проблеми зі здоров’ям, головне – не бути байдужим.

Начальник відділення

М.С.Палій