НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ представників Вашківецької територіальної громади в Тернопільську область за підтримки Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» у співпраці з Агенцією розвитку громад Буковини.
14-15 грудня 2021 року були насиченими та пізнавальними днями. Наша група під керівництвом пані Нелі Малько відвідали:
Заводську громаду, де обговорювали модернізацію та диверсифікацію роботи будинків культури, школи мистецтв (проєкти Програми DOBRE), обмінювалися думками з представниками громади.
Теребовлянську громаду, де створено медіа-центр громади, як простір для творчості за напрямами роботи:
- Студія новин
- Модерування місцевих спільнот в інтернеті
- Підтримка місцевого бізнесу через висвітлення інформації про місцевий бізнес та створення компоненту
- Організація публічних заходів
А також, надають послуги з маркетингу та просування.
Є створений туристичний інформаційний центр (ТІЦ), який надає послуги з туризму та є джерелом фінансування медіа-центру.
В м. Тернопіль побували в музейній ресторації «СТАРИЙ МЛИН», де можна смачно поїсти та отримали враження від побаченого. Також поруч фермерська крамниця, в якій можна прикупити навіть карпатські чаї.
Байковецька громада (с. Лозове, с. Шляхтинці), де відвідали Першу в Україні шкільну обсерваторію, с. Лозова Байковецької громади за підтримки Програма DOBRE
– дуже цікавий процес для дітей…можна їхати на екскурсію, попередньо домовившись. Рекомендуємо, приймуть із задоволенням.
Сільський клуб/бібліотека/ переформатовано у коворкінг-центр в с. Шляхтинці. Графік роботи - з 14 до 21. Для послуг: Проектор, 3Д принтер, 12 ноутбуків. Частина з них в період карантину передавалась дітям для навчання.
Гарний дитячий майданчик на території.
Оглядали як відновлено та розвинено територію колишньої колгоспної ферми в с. Байківці та створено проєкт з місцевого економічного розвитку Baykov Horse Club (кінний клуб).
Копичинецька громада, де обмінювались досвідом щодо формування команди, організації роботи, зміни підходів до організації культурних заходів та переформатування їх в самоокупні. Відвідали новостворену майстерню по дереву.
По кожній з цих локацій можна розповідати з захопленням. Завдяки Програмі DOBRE ми як представники чернівецьких громад вивчили кращі практики сусідів та побачили як працюють люди у цей нелегкий час для громад, як вони комунікують між собою та об’єднуються в команди для досягнення кращих результатів.
Потрібно не тільки говорити, що це нам треба, ми це хочем, а разом і тільки командно - обговорювати і працювати, щоб отримати результат.....